AIDA Cruises

Pohodové plavby s klubovou atmosférou v nemeckom jazyku

AIDA je najväčšia nemecká lodná spoločnosť, orientovaná na mladých a aktívnych, nemecky hovoriacich cestovateľov, ktorí sa radi zabávajú.

Neformálnosť sa prejavuje vo všetkých aspektoch plavby - napríklad, na rozdiel od iných spoločností, sa členovia posádky po službe môžu voľne miešať medzi hostí. Počas dňa je dôraz na wellness a fitness aktivity v obľúbených spa (kúpeľoch), vo Fit & Fun centrách a na otvorených palubách. V noci vládne živá zábava v divadle, v baroch a salónoch. Na hornej palube sa organizujú diskotéky a hudobné koncerty.

Informácie k situácii COVID-19 v súvislosti s plavbami spoločnosti AIDA CruisesInformácie k situácii COVID-19 v súvislosti s plavbami spoločnosti AIDA Cruises

 

 

 

Destinácie:

Jadranské more, Stredozemné more, Karibik, Kanárske ostrovy, Severná Európa, Severná Amerika, Ázia.

Názov lodeAIDA
Selection
TonážKajuty
hostia
Hodnotenie
Rok
výstavby
Posledná
renovácia
AIDAauraPlavby AIDA Selection  42.289 t63320032013
AIDAbella   69.203 t1.02520082016
AIDAblu   71.100 t1.09620102015
AIDAcosma 183.900 t2.626-2021 
AIDAdiva   69.203 t1.02520072015
AIDAluna   69.203 t1.02520092018
AIDAmar   71.304 t1.09720122015
AIDAmiraPlavby AIDA Selection48.200 t624-19992019
AIDAnova 183.900 t2.500-2018 
AIDAperla 124.500 t1.6432017 
AIDAprima 124.500 t1.6432016 
AIDAsol   71.100 t1.09720112019
AIDAstella   71.304 t1.09720132018
AIDAvitaPlavby AIDA Selection  42.200 t63320022017
Plavby AIDA Selection Programy AIDA Selection

Lode a programy AIDA Selection: 

Nezvyčajné trasy, menšie prístavy, dlhé zastávky a exkurzie orientované na autentické naturalistické a kultúrne zážitky. Tieto plavby sú v programácii menších lodí AIDAvitaAIDAaura a AIDAmira.
V cene plavieb AIDA Selection je navyše: personalizovaný palubný servis; lodný jedálníček obohatený o regionálne špeciality navštívených destinácií; vybrané nápoje; sauna s výhľadom na more; vyše 30 športových a fitnes kurzov; hosťujúce vystúpenia miestnych umelcov; prednášky odborných lektorov; dispenzor pitnej vody.

Jazyk na palube:

Nemčina je oficiálnym jazykom - informačné materiály, verejné ohlasovanie, komunikácia sú v tomto jazyku. Väčšina medzinárodných zamestnancov však hovorí plynule aj po anglicky.   

Hostia na palube:

AIDA Cruises sa zameriava predovšetkým na nemecky hovoriaci trh. Na palube stretnete prevážne Nemcov a nemecky hovoriacich hostí z iných krajín, najmä Rakúska, Nórska, Švédska a Holandska.
So svojou stratégiou námorného „klubového rezortu“ výber palubného vybavenia a zariadeni lákajú najmä mladších a aktívnejších dovolenkárov. Najmä počas školských prázdnin je na palube veľa rodín s deťmi.

Lode AIDA Selection Plavby AIDA Selection sú menšie. ich výbava je preto jednoduchšia a hostia na palube sú v priemere starší.

Ubytovanie na palube:

Na výber máte 14 kategórií. V apartmánoch nájdete väčší balkón, oddelenú obývaciu časť od spálne, minibar a možnosť objednania raňajok na izbu.
K základnému vybaveniu kajuty patrí: regulovateľná klimatizácia, kúpeľňa so sprchou a toaletou, sušič na vlasy, elektronický sejf, skriňa, satelitná interaktívna Tv (na lodiach AIDAcara/vita/aura je Tv iba satelitná), rádio a telefón, župany. Postele sa dajú oddeliť alebo spojiť do manželskej. Antialergické posteľné prádlo. Ak máte balkón, na recepcii vám na požiadanie zapožičajú hojdaciu sieť.

Stravovanie na palube:

V duchu konceptu klubových lodí prebieha stravovanie v 2 (na novších lodiach v 3) bufetových reštauráciách bez zasadacieho poriadku a bez turnusov.  Hoci chýba tradičná hlavná reštaurácia, bufety na AIDA poskytujú bohatý a kvalitný výber jedál a nápoje (voda, rozlievané víno, pivo, nealko) sú v cene. Pre tých, ktorí majú chuť na niečo výnimočné, sú k dispozícii prémiové á la carte reštaurácie, ktoré ponúkajú gourmet menu v elegantnom štýle.

Zábavný program na palube:

Od očarujúcich po pozoruhodné: umelci zo súborov spoločnosti a prominentní hosťujúci umelci z oblasti komédie, mágie, travesty, hudby a umenia pravidelne predstavujú svoj program na palubách AIDA lodí. Ak máte skôr náladu na vzrušujúce príbehy alebo zaujímavé fakty - napríklad o vašom ďalšom cieľi cesty - môžete navštíviť jedno zo zábavných čítaní od známych autorov, redaktorov a hviezd z filmu a televízie.
Showtime v divadle alebo divadle, legendárne večierky na terase pri bazéne a v plážovom klube, tanečné party v bare Anytime Bar / v D6 na AIDAprima & AIDAperla / v The Cube na AIDAnova; exkluzívne večery v Nightfly bare / hry & a televízne show v kinách a štúdiu X na AIDAnova; živá hudba v Rock Box Bar na AIDAnova; fascinujúce laserové predstavenia; unikátne scénografie a LED technológie; športové aktivíty; večerné cestovanie v čase v Time Machine na AIDAnova; program Gaudi v pivovare; vzrušenie v Mystery Room na AIDAnova; pokúšanie šťasteny v kasíne ... a oveľa viac

Program pre deti:

Bohatý program v nemčine pre deti 3 až 11 rokov v Kids Clube a pre tínedžerov 12 až 17 v klube Teens, ako aj špeciálny hrací priestor pre deti do 36 mesiacov. Pre tínedžerov sú vyhradené aj dobrodružné spoločné exkurzie v prístavoch: výlety na pláž, rafting, výlety na ťavách a terénnych vozidlách.

Internet na palube:

lodná Wi-Fi vám umožní bezplatný prístup k palubnému portálu AIDA pomocou smartphonu, tabletu alebo notebooku. Takto máte vždy po ruke všetky informácie o svojej ceste, prístavoch, palubnom programe, vašom palubnom účte a oveľa viac.
Na prístup k internetu a sociálnym sieťam pomocou lodnej WiFi potrebujete internetový balíček, ktorý je spoplatnený. Môžete si ho pohodlne zakúpiť už pred cestou na MyAIDA alebo priamo na palube prostredníctvom palubného portálu AIDA.

Ak ste so sebou nepriniesli zariadenie s pripojením na internet a napriek tomu chcete surfovať po internete, sú vám k dispozícii počítačové stanice.

Oficiálna valuta na palube:

Oficiálnou valutou na lodiach AIDA je euro. Na lodiach sa nenachádzajú bankomaty. Na recepcii lode je možné si zameniť hotovosť (v eurách), prípadne použiť bankomaty v prístave.

Prepitné pre personál:

je zahrnuté v cene plavby

I. Informácie o cenách plavieb  

Video:

 


Informácie k situácii COVID-19 v súvislosti s plavbami spoločnosti AIDA Cruises

Dôležité upozornenie:
Uvedené informácie môžu podliehať zmenám i bez predchádzajúceho ohlásenia, v dôsledku zavedenia novo aktualizovaných nariadení zo strany lodnej spoločnosti. Pre presné informácie odporúčame kontaktovať Oneworld Travel mailom alebo telefonicky alebo konzultovať webovú stránku spoločnosti.

Aktuálne informácie o plavbách AIDA Cruises v súvislosti s pandemickou situáciou COVID-19: LINK (v nemčine).
Aktuálne informácie o povinnosti očkovania/testovania pre plavby s ADIA Cruises: TU link v nemčine

Aktualizácia 17.09.2021 - Podmienky k nalodeniu sa na plavbách:

v Karibiku na AIDAdiva, AIDAluna, AIDAperla a AIDAsol,
v Oriente na AIDAnova
a v Nórskych fjordoch na AIDAsol 

 • Povinnosť plného zaočkovania pre všetky vekové kategórie cestujúcich
 • Test na COVID-19 pre všetkých cestujúcich, informácie o testovacom postupe budú aktualizované lodnou spoločnosťou čo najskôr
 • Neočkované deti a mladiství ako aj cestujúci, ktorí prekonali Covid ale nie sú zaočkovaní nebudú mať povolené nalodenie  

Plavby Európa na AIDAblu, AIDAcosma, AIDAmar, AIDAperla, AIDAprima, AIDAstella a AIDAvita

 • Cestujúci starší ako 12 rokov majú povinnosť preukázať sa kompletným zaočkovaním
 • Pre deti mladšie ako 12 rokov stačí negatívny test na COVID-19
 • Test na COVID-19 pre všetkých cestujúcich, informácie o testovacom postupe budú aktualizované lodnou spoločnosťou čo najskôr
 • Cestujúci, ktorí prekonali Covid ale nie sú zaočkovaní nebudú mať povolené nalodenie  .

Aktualizácia 03.08.2021
"Aktuálne podmienky sú platné pre všetkých cestujúcich. Cestujúci sa musia preukázať plnohodnotným zaočkovaním -14 dní po 2.vakcíne (Green Pass v anglickom/nemeckom jazyku s úplnými údajmi o vakcinácii  - termín, vakcinácia). Bez potvrdenia o očkovaní cestujúcim nebude povolené nalodenie. Taktiež sa je povinné sa preukázať negatívnym PCR testom, ktorý bol vykonaný 72 a menej hodín pred nalodením. pOtvrdenie o výsledku PCR testu musí byť vystavené v anglickom/nemeckom jazyku s kompletnými informáciami o termíne a čase testovania, o laboratóriu, kde boli testy vykonané a akou metódou. Zároveň bude zamietnuté nalodenie v prípade, že cestujúci sa 14 a menej dní pred nalodením zdržiaval alebo mal tranzit krajinou označenou ako vysoko rizikovou.

Zatriedenie krajín s vysokým rizikom je priebežne aktualizované na stránke spoločnosti AIDA: https://www.aida.de/kreuzfahrt/angebote-buchen/an-ab-und-einreise/einreisebestimmungen/laenderinformationen.40421.html#c30423

Všetky plavby budú uskutočňované v súlade s komplexnými protokolmi spoločnosti o ochrane zdravia a bezpečnosti, ako aj s národnými a miestnymi zákonmi a nariadeniami o kontrole infekcie.

Mnoho bezpečnostných a hygienických pravidiel, ktoré sa medzičasom stali súčasťou každodenného života na súši, bude platiť rovnakým spôsobom alebo v upravenej podobe aj na plavbách spoločnosti AIDA. Okrem zdravotnej kontroly pred nalodením to znamená žiadne bufetové reštaurácie (iba reštaurácie s obsluhou pri stole), nižšia obsadenosť lodí, dodržiavanie odstupov a používanie ochranného rúška v určených verejných priestoroch lode. Každá loď je medzi plavbami dôkladne dezinfikovaná predtým, než na palubu vstúpia noví hostia.

Ďalšie informácie nájdete (v nemeckom jazyku) na https://www.aida.de/kreuzfahrt/reisen-mit-aida/mit-sicherheit-der-schoenste-urlaub.40409.html
Séria krátkych info-videí o bezpečnosti na palube: https://www.youtube.com/playlist?list=PLQKXvK1Q42ouVd4DHUJffucM0NSwjrwwf

Katalógy:

Informačné materiály:

Plavby spoločnosti AIDA Cruises
 • AIDAprima

  AIDAprima

  Metropoly Severnej Európy
  Z prístavu: Hamburg, Nemecko - Do prístavu: Hamburg, Nemecko
  Dátum odchodu: 06. 11. 2021
  549 € vnútorné
  699 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 549 €
 • AIDAperla

  AIDAperla

  Transatlantické plavby
  Z prístavu: Las Palmas / Gran Canaria, Španielsko - Do prístavu: Bridgetown, Barbados
  Dátum odchodu: 06. 11. 2021
  649 € vnútorné
  849 € s balkónom
  Dĺžka: 12 nocí
  Cena od: 649 €
 • AIDAperla

  AIDAperla

  Transatlantické plavby
  Z prístavu: Las Palmas / Gran Canaria, Španielsko - Do prístavu: La Romana, Dominikánska republika
  Dátum odchodu: 06. 11. 2021
  1 049 € vnútorné
  1 449 € s balkónom
  Dĺžka: 19 nocí
  Cena od: 1 049 €
 • AIDAbella

  AIDAbella

  Repozičné plavby
  Z prístavu: Palma de Mallorca, Španielsko - Do prístavu: Dubaj, Spojené Arabské Emiráty
  Dátum odchodu: 06. 11. 2021
  1 099 € vnútorné
  1 149 € vonkajšie
  Dĺžka: 21 nocí
  Cena od: 1 099 €
 • AIDAmar

  AIDAmar

  Kanárske ostrovy a Madeira
  Z prístavu: Las Palmas / Gran Canaria, Španielsko - Do prístavu: Las Palmas / Gran Canaria, Španielsko
  Dátum odchodu: 07. 11. 2021
  609 € vnútorné
  855 € vonkajšie
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 609 €
 • AIDAperla

  AIDAperla

  Repozičné plavby
  Z prístavu: Tenerife, Španielsko - Do prístavu: Bridgetown, Barbados
  Dátum odchodu: 07. 11. 2021
  549 € vnútorné
  699 € vonkajšie
  749 € s balkónom
  Dĺžka: 11 nocí
  Cena od: 549 €
 • AIDAperla

  AIDAperla

  Transatlantické plavby
  Z prístavu: Tenerife, Španielsko - Do prístavu: La Romana, Dominikánska republika
  Dátum odchodu: 07. 11. 2021
  999 € vnútorné
  1 299 € vonkajšie
  1 399 € s balkónom
  Dĺžka: 18 nocí
  Cena od: 999 €
 • AIDAstella

  AIDAstella

  Stredomorie a Portugalsko
  Z prístavu: Palma de Mallorca, Španielsko - Do prístavu: Palma de Mallorca, Španielsko
  Dátum odchodu: 12. 11. 2021
  599 € vnútorné
  835 € vonkajšie
  Dĺžka: 9 nocí
  Cena od: 599 €
 • AIDAprima

  AIDAprima

  Metropoly Severnej Európy
  Z prístavu: Hamburg, Nemecko - Do prístavu: Hamburg, Nemecko
  Dátum odchodu: 13. 11. 2021
  549 € vnútorné
  699 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 549 €
zobraziť ďaľšie plavby tejto spoločnosti